Tvoríme z recyklovateľného materiálu

Nová super súťaž na našej škole :-)

Takto sme nazvali súťaž, ktorú sme tento školský rok zorganizovali v rámci oslavy Dňa Zeme.
Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na dopady ničenia životného prostredia. Vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Tento deň sa začal oslavovať v roku 1970. Jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytovaných Zemou. Je potrebné si uvedomiť, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, a preto sa treba venovať otázkam životného prostredia a chrániť poklady Zeme pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi.
Túto súťaž sme na škole organizovali prvý raz a boli sme milo prekvapení, koľko zaujímavých, nápaditých, inšpirujúcich projektov medzi žiakmi vzniklo. Súťažili jednotlivci a skupiny. Porota, ktorá bola tvorená zástupcami žiakov jednotlivých tried, to mala naozaj ťažké. Projekty boli veľké aj malé, farebné, niektoré technicky náročné, iné zasa využili viacero druhov materiálu.
Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí sa aktivity zúčastnili a už teraz sa tešíme, čo vymyslia o rok.

Ocenené boli nasledujúce dielka:
Kategória: Jednotlivci
1. miesto: ZEBRA /Lenka Černáková z 5.C/
2. miesto: DOMČEK /Michaela Štefíková zo 7.A/
3. miesto: MOTÝLIK /Natália Uhláriková z 5.B/

Kategória: Skupiny
1. miesto: VENDELÍN PLASTOVIČ I. /žiaci z 2.D/
2. miesto: TUČNIACI /Bohúnová, Demčáková, Kintlerová, Melničáková, Pastírová zo 4.A/
3. miesto: PLAGÁT /5.odd. ŠKD/

ĎAKUJEME!
Víťazov čaká sladká odmena.

Autor: Jana Cmarková

Streda, 27. apríla 2016