Strašidelná noc v škole

V noci z 21. na 22. apríla sa konala Strašidelná noc v škole, na ktorej sa zúčastnili žiaci 3. a 4. ročníkov.

Po uvítaní v jedálni sa rozdelili do šiestich družstiev, ktoré postupne plnili úlohy na strašidelnom poschodí a v strašidielničkách. Na strašidelnom poschodí ich čakalo zdolať tri stanovištia. V lese museli prejsť cez špagátové bludisko s rolničkami a zvončekmi tak, aby nezobudili mamu bludičku. V pekle museli prejsť až k samotnému Luciferovi, pričom sa nesmeli nechať zasiahnuť jeho pekelným lúčom. Na sabate museli priniesť cez prekážkovú dráhu ingredienciu do kotlíka na čarodejný nápoj. Cestu im sťažovala nielen veľmi prísna ježibaba, ale aj „začarované“ okuliare, s ktorými boli ako opití. Každé dieťa, ktoré sa nezľaklo pripravených nástrah a podarilo sa mu danú úlohu splniť, získalo indíciu – tri dohromady. Ale až po ich vybalení u čarodejnice Naty zistili, ktorá indícia obsahuje skutočné pomocné slovíčko a ktorá len smutného smajlíka. Pomocné indície mali každé družstvo priviesť k uhádnutiu správneho hesla. Podarilo sa to všetkým družstvám, za čo deti dostali diplomy, sladké odmeny i strašidrobnosť na pamiatku.

Poďakovania: Hlavná organizátorka p. uč. Sabová ďakuje p. uč. Bartoňovej, Rusnákovej, Prešinskej, Hozovej a Ondekovej, p. vych. Roštárovej, Holičovej a Pátkovi, obom p. zástupkyniam a p.riaditeľke za ich pomoc a podporu. Poďakovanie si zaslúžia aj žiačky a žiak zo 6.A a 6.B, ktorí sa v tú noc premenili na pomocné strašidielka. Osobitné poďakovanie posielame p. Holkovičovi zo Smoleníc a p. Korytárovej a Slimákovej z Mestskej polície Pezinok za zapožičanie kulís, kostýmov a samotnú účasť na strašení.

Autor: T. Sabová

Utorok, 2. mája 2017