ENGIE ECO a my

Aj tento rok sa našej škole prostredníctvom projektu ENGIE ECO školy podarilo skrášliť areál školy.

Do projektu boli zapojení žiaci 5. A triedy. Samotný projekt pozostával z troch častí:
1. V prvej sa žiaci zúčastnili dvojhodinovej prednášky na enviromentálnu tému, kde lektori poskytli deťom informácie o spôsobe výroby a distribúcii tepla. Prednáška bola doplnená aj o súťažné aktivity, ktoré žiaci realizovali s veľkou radosťou a nadšením v skupinách. Žiaci za úspešné riešenie úloh boli odmenení sladkosťami a Tí najlepší vecnými cenami.
2. Druhá časť pozostávala z návštevy kotolne spoločnosti ENGIE, kde si žiaci mohli pozrieť, ako taká kotolňa funguje a dozvedeli sa ako sa teplo vyrobené v kotolni dostáva až k nim do domácností.
3. Nakoniec boli žiaci zapojení do výsadby okrasných drevín v areáli školy a skrášlili aj samotný vstup do školy, kde do pripravených črepníkov vysadili okrasné kvety. Pri celej činnosti na nich dohliadali a odborne im pomáhali zamestnanci spoločnosti ENGIE a dobrovoľníci z OZ Kozel, začo im patrí naša vďaka. Žiaci boli nakoniec za svoju prácu odmenení tričkami a šiltovkami s logom projektu.
Na záver sa chceme poďakovať spoločnosti Engie za spoluprácu a aj vedeniu školy, že umožňuje našich žiakov zapájať sa do projektov, ktoré nielen vzdelávajú, ale aj zveľaďujú samotnú školu a jej prostredie.

Autor: Mgr. Jana Vargová

Piatok, 5. mája 2017