Domov

    ENGIE ECO a my


Aj tento rok sa našej škole prostredníctvom projektu ENGIE ECO školy podarilo skrášliť areál školy.Do projektu boli zapojení žiaci 5. A triedy. Samotný projekt pozostával z troch častí:
1. V prvej sa žiaci zúčastnili dvojhodinovej prednášky na enviromentálnu tému, kde lektori poskytli deťom informácie o spôsobe výroby a distribúcii tepla. Prednáška bola doplnená aj o súťažné aktivity, ktoré žiaci realizovali s veľkou radosťou a nadšením v skupinách. Žiaci za úspešné riešenie úloh boli odmenení sladkosťami a Tí najlepší vecnými cenami.
2. Druhá časť pozostávala z návštevy kotolne spoločnosti ENGIE, kde si žiaci mohli pozrieť, ako taká kotolňa funguje a dozvedeli sa ako sa teplo vyrobené v kotolni dostáva až k nim do domácností.
3. Nakoniec boli žiaci zapojení do výsadby okrasných drevín v areáli školy a skrášlili aj samotný vstup do školy, kde do pripravených črepníkov vysadili okrasné kvety. Pri celej činnosti na nich dohliadali a odborne im pomáhali zamestnanci spoločnosti ENGIE a dobrovoľníci z OZ Kozel, začo im patrí naša vďaka. Žiaci boli nakoniec za svoju prácu odmenení tričkami a šiltovkami s logom projektu.
Na záver sa chceme poďakovať spoločnosti Engie za spoluprácu a aj vedeniu školy, že umožňuje našich žiakov zapájať sa do projektov, ktoré nielen vzdelávajú, ale aj zveľaďujú samotnú školu a jej prostredie.

Autor: Mgr. Jana Vargová

Autor : Administrator, čítané 9121x
Piatok, 5. mája 2017
<Február>
PUSŠPSN
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 2122 23 24
25 26 27 28


AKTUALITY


> Prezident v Pezinku
 

> Geografická olympiáda
 

> Z ŠKD...
 

> Expert geniality
 

> Papierová krajina
 

> OSA
 

> Talentída
 

> Ypsilon
 

> 2% dane
 
Navigácia


Domov
Hľadať
Výpis článkov


Linky
Login

Login:
Heslo:© 2006 ZŠ Na bielenisku v Pezinku, Všetky práva vyhradené.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL