Domov

    Deviataci v múzeu dopravy v Bratislave


V piatok, 6. októbra 2017, sa žiaci deviateho ročníka zúčastnili podujatia, ktoré organizoval Bratislavský samosprávny kraj, aby podporil záujem žiakov o štúdium odborov, súvisiacich s prevádzkou a rozvojom dopravy.Aby sme myšlienku podpory dopravy rozvinuli, akciu sme začali na pezinskej vlakovej stanici, kde sme si sami kúpili cestovné lístky a vyskúšali sme si tak na chvíľku, aké to bude, keď budeme musieť cestovať každučké ráno do školy.
Cesta k Múzeu dopravy bola krátka, všetci sme ju zvládli pešo a potom sme mohli vstúpiť do múzea, kde nás okrem tradičných exponátov dopravných prostriedkov rôzneho veku a druhu čakali zástupcovia stredných škôl, ich učitelia aj študenti. Mali pre nás pripravené nielen reklamné materiály, ale boli ochotní porozprávať nám o svojej škole, o výhodách a nevýhodách štúdia a aj o možnom uplatnení sa na trhu práce po jej absolvovaní. Zástupcovia niektorých škôl a inštitúcií nám nachystali aj kvízy a ukážky práce, ale mohli sme si vyskúšať aj simuláciu vplyvu alkoholu na náš pohyb a koncentráciu pomocou špeciálnych okuliarov. Tí, ktorí mali záujem, mohli sa porozprávať so špecialistami na voľbu povolania a absolvovať psychologický test na zistenie zvláštnych schopností a aj sa poradiť o tom, ktoré povolanie by bolo pre nich najvhodnejšie.
Čas v múzeu uplynul veľmi rýchlo a nás čakala cesta domov. Odniesli sme si pekné a užitočné zážitky, ktoré nám pomôžu pri výbere strednej školy.

Autor: I. Chytrá

Autor : Administrator, čítané 2527x
Sobota, 21. októbra 2017
<Júl>
PUSŠPSN
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 1819 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31


AKTUALITY


> Ocenenia
 

> OSA 4
 

> Nezvyčajná exkurzia
 

> FOTOGALÉRIA
 

> Platby v ŠJ
 

> Biblia očami detí
 

> Pezinská olympiáda
 

> Kozmix
 

> Bodka
 

> Vypni telku,...
 
Navigácia


Domov
Hľadať
Výpis článkov


Linky
Login

Login:
Heslo:© 2006 ZŠ Na bielenisku v Pezinku, Všetky práva vyhradené.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL