Obliekame sa do farieb dúhy

Farebný týždeň je za nami!

Z príležitosti Dňa zdravej výživy, ktorý bol 23. októbra, sme zorganizovali na našej škole Týždeň zdravej výživy. Deti si s pani učiteľkami a učiteľmi v triedach porozprávali o zdravej výžive a zdravom životnom štýle, ochutnali rôzne druhy ovocia a zeleniny. Práve na ich "počesť", na "počesť" farebnosti a pestrosti zeleniny a ovocia, sme sa celý týždeň obliekali do veselých farieb dúhy. Každý deň škola žiarila inou farbou - červenou, oranžovou a žltou, zelenou, modrou a fialovou a nakoniec v piatok bielou. Inšpirovala nás k tomu aj krásna nástenka vo vestibule školy, ktorú spolu s deviatakmi vytvorila pani. zást. Golkovská.
Každý deň sme vyhodnocovali s pomocou deviatakov - za čo im ďakujeme - najčervenšie, nazelenšie, najžlto-oranžovejšie a pod. oblečených žiakov triedy. Víťazstvo sa po prvých 2 dňoch, keď vyhrávala 1. A, začalo presúvať aj do iných tried, ale nakoniec po celotýždňovom spočítaní bodov získala 1. miesto práve 1. A, druhé miesto 3. D a len o pol boda 3. miesto 4. D. Víťazom gratulujeme a všetkým ďakujeme za super farebný týždeň. Pestrý týždeň zavŕšila Jesenná - tekvičková slávnosť, ktorej súčasťou boli práve jedlá so zeleniny a ovocia. Viď. v ďalšom článku.
Pozn. najúspešnejší bol štvrtok, kedy sa komplet do modro-fialovej farby oblieklo viac ako 90 % žiakov a učiteľov. Viď. Fotogaléria.

Streda, 25. októbra 2017
<Január>