Tekvicová oslava

V pondelok 23.10 sa v priestoroch našej školy uskutočnila tekvicová oslava, ktorá sa na našej škole tradične koná v jesennom období.

Ráno sa vestibul školy začal plniť krásnymi vyrezávanými tekvičkami rôznej veľkosti, tvaru i farby. Bolo ťažké vybrať z vyše 300 vyzdobených tekvíc 15 najkrajších, o víťazoch rozhodli samotní žiaci.
Popoludní tento deň pokračoval vystúpením žiakov. Program bol pestrý, zložený z piesní, básní a tancov. Počasie nám však neprialo, vystúpenie sa nemohlo uskutočniť pod holým nebom. Improvizované pódia v jedálni a na chodbe však poskytli účinkujúcim priestor na vystúpenie a veríme, že rodičia, ktorí zostali až do konca vystúpenia všetkých detí, majú príjemný zážitok a dobrý pocit zo šikovnosti našich detí.
Záver tohto dňa patril ochutnávke zdravých jedál, ktoré priniesli rodičia. Deti aj dospelí si pochutili na koláčikoch, bábovkách, závinoch či chlebíkoch natretých domácimi nátierkami.
Bol to ťažký a náročný deň, ktorému predchádzala aj náročná príprava, preto nás teší záujem rodičov o akcie podobného typu. Už teraz sa tešíme na ďalšie podujatia, ktoré dokazujú, že škola nie je len o učení.

Autor: A. Hozová

Streda, 25. októbra 2017