Siedmaci v Gabčíkove.

Vo štvrtok 26. októbra sa žiaci siedmeho ročníka vybrali na Exkurziu do Gabčíkova.

Počasie prialo – ukázal sa pekný jesenný dník. S dobrou náladou, ktorá im vydržala celý deň, nastúpili do autobusu.
V Gabčíkove ich privítal team lode Morava na Dunaji. Nastúpili si a lodička ich povozila po starom koryte Dunaja. Zabočila do plavebnej komory, kde s deťmi stúpala celých 24 metrov. Potom sa otočila a v plavebnej komore zasa 24 metrov klesala. Deti pobudli na terase a v podpalubí lode. Potom išli na obed. Pochutili si na hamburgeroch, zapili čajíkom a zamaškrtili si na nanuku. Následne sa presunuli do elektrárne. Vypočuli si odborný výklad o jej histórii, o výhodách jej prevádzky a zaujímavosti z technickej stránky elektrárne.
Zažili veľa zaujímavého a tešia sa na ďalšiu exkurziu, ktorá na nich z chémie čaká v ôsmom ročníku.

Autor: Jana Cmarková

Nedeľa, 29. októbra 2017