Plavecký výcvik

Každý rok na našej škole organizujú športové výcviky učitelia pre žiakov prvého aj druhého stupňa. Jedným z nich je plavecký výcvik.

Na prvom stupni ho organizuje pani učiteľka Mgr. Iveta Baková. Aj teraz sa žiaci, tretiaci a štvrtáci, na plávanie veľmi tešili. Veď možnosť naučiť sa plávať a precvičiť si správnu techniku jednotlivých plaveckých spôsobov pod vedením skúsených trénerov nemá na Slovensku mnoho žiakov. A to všetko dopoludnia, v rámci vyučovania.
A tak, v pondelok 23. októbra, 63 odhodlaných športovcov, budúcich Michaelov Phelpsov, nastúpilo do autobusu a odviezlo sa na plaváreň. Tu sa naučili splývať, oboznámili sa s plaveckými spôsobmi kraul, znak, prsia a motýlik. Naučili sa koordinovať pohyby rúk a nôh, správne dýchať. A to všetko hravou formou.
Najlepšie bolo, že na konci výcviku, v piatok 27. októbra, si mohli žiaci zmerať svoje sily v plaveckej minisúťaži.
Víťazom sa stal každý, kto vydržal až do konca a zaplával potrebnú dĺžku plaveckej dráhy. Za to získal nielen sladkú odmenu, ale aj diplom. Ale to nie je všetko. To najcennejšie, čo si žiaci odniesli, je zručnosť plávania, ktorú dúfam, budú zlepšovať účasťou na plaveckých výcvikoch aj na druhom stupni.

Autor: Mgr. Iveta Baková

Štvrtok, 2. novembra 2017