Tajomstvo jedného domu

Dňa 3. 11. 2017 sa 6. oddelenie pod vedením p. vychovávateľa Pátka zúčastnilo vzdelávacieho programu s názvom Tajomstvo jedného domu v Malokarpatskom múzeu.

Pani lektorky porozprávali deťom príbeh a históriu jedného starého domu, akým bolo aj múzeum. Deti sa dozvedeli niečo o architektúre budov a stavieb. Pomocou krátkeho animovaného filmu sme sa dozvedeli ako sa vyvíjala architektúra už od praveku, staroveku, až po súčasnosť, ako, prečo a z čoho si ľudia stavali príbytky. Rozprávali sme sa o starej budove múzea a porovnávali sme ju s tou novou pomocou dobových fotiek.
Dôležité informácie sme sa dozvedeli z nahrávky ducha Filoménky, ktorá kedysi bývala v priestoroch súčasného múzea a vďaka p. profesorovi Prešovi, ktorý sa prostredníctvom časostroja vrátil do minulosti.
Nakoniec deti plnili úlohu. Dostali dobové fotky, na ktorých boli odfotené miesta starej budovy dnešného múza. Pomocou nich museli tie miesta nájsť a porovnať ich ako vyzerajú dnes.
I takto sme si spríjemnili piatok a naučili sme sa niečo o architektúre a histórií Malokarpatského múzea v Pezinku.

Autor: Denis Pátek

Streda, 8. novembra 2017