Domov

    Na návšteve v Domove sociálnych služieb


Na utorok 7. 11. sme si dohodli netradičnú návštevu.Trieda 8. A sa spolu s triednou učiteľkou vybrala do Domova sociálnych služieb a seniorov v Pezinku. Ak si spomeniete, žiaci, dnes ôsmaci, v júni v školskom areáli oberali lipu. Vtedy sa zrodil nápad: obdarovať voňavou a teraz už usušenou lipou seniorov žijúcich v zariadení.
Na návštevu sme sa riadne pripravili. Na hodinách občianskej náuky sme si vysvetlili ako takéto zariadenie funguje, kto je jeho zriaďovateľ, aká je úloha štátu, poisťovní a príbuzných v starostlivosti o odkázaných seniorov. Aby sme nešli s prázdnymi rukami (teda okrem dvoch krabíc s lipovým kvetom), pridali sa k darčekom aj kávy, kapučína, ovocné a bylinkové čaje, knihy a časopisy, ktoré priniesli žiaci a p. učiteľka.
Privítala nás sociálna pracovníčka p. Danka Hreusová, ktorá zastrešuje v domove kontakt s návštevami, školami a pripravuje pre seniorov kultúrny program. Usadili sme sa v knižnici, kde nás čakali niektorí obyvatelia Domova. Pripravili si pre nás aj malé občerstvenie a milé slová o tom, ako sa im vodí. Prehliadli sme si celé zariadenie, ktoré má v súčasnosti okolo 100 klientov s rôznym stupňom odkázanosti na opateru. Starkí pookriali a veríme, že sme im spravili pozitívny "rozruch".
Veríme, že sa k seniorom ešte vrátime a nadviažeme medzigeneračnú spoluprácu s týmto zariadením. Naša škola podporuje výchovu k hodnotám, ku ktorým patrí úcta k rodičom a starým rodičom.

Autor: triedna uč. Goliašová a žiaci 8. A

Autor : Administrator, čítané 3066x
Streda, 8. novembra 2017
<Október>
PUSŠPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 1718 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


AKTUALITY


> Babadlo
 

> Divadlo
 

> Beh zdravia
 

> Bodka
 

> Krúžky
 

> Cezpoľný beh
 

> DOD
 

> Vedecký veľtrh
 

> Ihrisko
 

> Školská knižnica
 

> Doplnený Školský poriadok
 

> Doplnený Vnútorný poriadok ŠKD
 

> Prázdniny
 
Navigácia


Domov
Hľadať
Výpis článkov


Linky
Login

Login:
Heslo:© 2006 ZŠ Na bielenisku v Pezinku, Všetky práva vyhradené.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL