Beseda s policajtom

Dňa 9.11.2017 sa naši siedmaci zúčastnili besedy s pánom policajtom.

Beseda bola zameraná na nepriaznivé vplyvy okolitého sveta. Pán policajt sa veľmi priateľským spôsobom snažil k žiakom priblížiť. Podarilo sa mu to a žiaci ho tak veľmi zanietene celý čas počúvali a na položené otázky pekne odpovedali. Na základe rozprávania rôznych životných situácii, s ktorými sa aj on sám počas svojej 14-ročnej policajnej praxe stretol, poukazoval na nepriaznivé a následne aj život ohrozujúce okolnosti. Kontrétne sa hovorilo o trestno-právnej zodpovednosti, o rôznych druhoch šikany, o nebezpečných soc. sieťach, o internetových blogoch či youtoberoch, o drogách (legálnych / nelegálnych) a tiež o diskriminácii. Beseda tak našim žiakom rozšírila obzor mnohých nebezpečenstiev, ktoré na nich môžu v dnešnom svete vplývať. Ale predovšetkým dala návod, ako sa brániť, alebo daným nebezpečenstvám predchádzať.

Autor. M. Marcinková

Piatok, 10. novembra 2017