Návšteva SOŠ vinársko-ovocinárskej v Modre

V rámci prípravy na výber povolania a vhodnej strednej školy absolvujú žiaci deviateho ročníka v tomto období mnohé prednášky a prezentácie stredných škôl.

Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska v Modre si však žiakov pozvala priamo do svojich priestorov a poskytla aj autobus so šoférom, ktorým sa žiaci pohodlne odviezli až k dverám školy.
Tam ich čakali pedagógovia strednej školy a previedli ich celým areálom školy, učebňami aj laboratóriami. Študenti SOŠ im zas ukázali, čo všetko sa musia naučiť, aby sa stali dobrými odborníkmi.
Deviataci si mohli aj zasúťažiť a ukázať tak svoje vedomosti a zručnosti v oblasti rozpoznávania stromov alebo ťahania vína heverom (samozrejme, ťahali heverom len vodu...). Úspech mala aj ochutnávka nápojov a potravinárskych výrobkov študentov školy. Ale najväčší potlesk asi zožal budúci someliér, ktorý prítomným predviedol umenie sabráže (otvárania fľaše šumivého vína šabľou).
Fotografie z tohto podujatia nájdete vo fotogalérii.

Autor: I. Chytrá

Autor : Administrator, čítané 2038x