Polícia v ŠKD

V stredu, 22.11.2017 k nám do ŠKD zavítala vzácna návšteva. Nebola to žiadna celebrita, umelec, či politik, ale štvornohí pomocníci ktorí úzko spolupracujú s našou políciou.

Že kto, respektíve čo to bolo???? No predsa psy a kone v „služobnom pomere“. Členovia Odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru nám predviedli ukážky, ako využívajú služobné psy pri ochrane zdravia, života a majetku, ako aj hliadkovú službu a udržiavanie verejného poriadku. V ukážkach nám páni policajti predviedli, ako pracujú so služobnými psami vycvičenými na klasické obranné a pachové práce (ochrana psovoda, blokovanie výtržníkov, zadržanie páchateľov). Tieto ukážky nám predviedol psík menom CHAVEZ. Pes CASPER , ktorý je špeciálne cvičený na vyhľadávanie omamných látok, výbušnín, strelných zbraní a na záchranárske práce, robil deťom živú manekýnu – bol vyhladkaný snáď všetkými deťmi, ktoré sa ukážky zúčastnili.
Čerešničkou na torte boli ukážky jazdnej polície, ktoré sa podieľajú na udržiavaní verejného poriadku pri masových a športových podujatiach, na pátracích akciách pri ochrane hraníc SR. Ukážky boli pútavé a zaujímavé, ba priam excelentné. Deti prežili skutočne krásne popoludnie plné zážitkov.
Ďakujeme veľmi pekne pplk. Jánovi Dudákovi – riaditeľovi Odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru SR a Petrovi Kramárovi, predsedovi OZ Školák na bielenisku za sprostredkovanie policajných ukážok.

Autor: Jana Krajčovičová, vedúca ŠKD

Pondelok, 27. novembra 2017