Domov

    Ľudský hlas ako najdokonalejší hudobný nástroj


NAŠI ÚSPEŠNÍ „SLÁVICI“Dňa 12. 11. sa v našom KC uskutočnila tradičná súťaž organizovaná Úniou žien Slovenska s názvom „Pezinok spieva - spievajte s nami.“ Prihlásili sa dobrovoľníci všetkých vekových skupín s voľným žánrovým zameraním. Celkovo 48 spevákov /aj tanečníkov/, delených do 4 vekových kategórií.
Je viac ako potešiteľné, že bodovali aj naši „slávici“. Ich vzťah k hudbe a spevu zvlášť podporujú najmä rodičia a skúsení pedagógovia v ZUŠ.
Prvá vystúpila naša žiačka 5. B triedy Julinka Brezinová. Rada si doma spieva, s tatinom spieva v kresťanskom zbore K-čko a tiež v Detskom speváckom súbore Slovenského rozhlasu v Bratislave. V ZUŠ študuje hru na klavíri a tiež výtvarný odbor. Vybrala si pieseň od Mariky Gombitovej „Šaty“ /sama ich mala krásne!/
V tejto kategórii spievala aj naša ďalšia žiačka z 5. A Simonka Turčániová so svojimi dvomi kamoškami kórejskú pieseň „Blach pink“- spievalo sa im dobre. Po vystúpení hodila do publika malé papieriky s textom: Ďakujeme za podporu a potlesk. Bolo to veľmi milé.
V 3. kategórii vystúpili naozajstné spevácke nádeje. My sme mali dve. Miška Štefíková spieva odmalička, vystupovala vo viacerých verejných i školských súťažiach, ktoré spoluorganizovala aj konferovala. Spev cvičí doma pod vedením skúsenej pedagogičky p. Juríčkovej pôsobiacej v zahraničí – cez Skype. Zvolila si anglickú pieseň „You raise me up“. Správne artikulovala, na svoj vek zaspievala veľmi precítene a noblesne. V prekrásne róbe bolo jej vystúpenie veľmi pôsobivé.
Riško Ciller – jej spolužiak z 9. A triedy – do ZUŠ chodí už 7 rokov, cvičí spev a hru na klavíri. Prvé úspechy ho motivovali zúčastňovať sa viacerých miestnych, okresných a iných speváckych súťaží. Museli prejsť dva roky „mutačného pôstu“, aby začal svoj talent ďalej rozvíjať. A darí sa mu ozaj pozoruhodne. Na pódium vystúpil dôstojne, elegantne oblečený , s kravatou. Zaspieval baladu „Javor“ – krásne, dokonale!

Našich súťažiacich porota umiestnila v jednotlivých kategóriách takto:
Julinka Brezinová – 2. miesto
Riško Ciller - 1. miesto
Miška Štefíková – mimoriadna cena od organizátora
Simonka s kamoškami sa umiestnia snáď nabudúce.

Víťazi okrem potlesku získali vecné darčeky. Ďakujeme našim „slávikom“ za úspešnú reprezentáciu! Držíme palce!

Autor : Administrator, čítané 4095x
Utorok, 28. novembra 2017
<December>
PUSŠPSN
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 1314 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31


AKTUALITY


> Nová scénička
 

> OK v basketbale
 

> U seniorov
 

> Bodka
 

> Stolný tenis 2x
 
Navigácia


Domov
Hľadať
Výpis článkov


Linky
Login

Login:
Heslo:© 2006 ZŠ Na bielenisku v Pezinku, Všetky práva vyhradené.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL