Na návšteve v CVČ

Dňa 27. 11. sa deti 5. oddelenia pod vedením pani vych. Šimonovičovej zúčastnili krásneho podujatia v CVČ.

Po príchode do parku nás privítal kŕdeľ kačíc. Pochodovali k nám ako vojaci. Žiaľ, chlebík ani rožky sme nemali.
Potom nás privítali pani vychovávateľky Zdenka a Katka. Pozvali nás do budovy na druhé poschodie. Čakalo nás veľké prekvapenie. Vošli sme do izbičky, ktorá voňala škoricou a klinčekmi. Boli tam vystavené rôzne veci a predmety - veľmi starodávne. A tak sme sa pomaly s nimi zbližovali a hádali sme, na čo asi používali. Tiež tam pomiešali nové aj plastové hračky, ktoré kedysi ľudia a deti nemali. Videli sme aj starodávne bábiky, húpacieho koníka, šijací stroj, kolovrátok, rámiky na tkanie, paličkovanie a iné veci, ktoré nás zaujali. Bola tam aj zaujímavá nádoba, ktorá mala zámok. Tam vraj gazdiná zamykala potraviny ako chlebík. Všetko bolo veľmi krásne nainštalované: posteľ, pec, vianočný stromček... Nádhera! Ďakujeme.
Potom sme sa presunuli do prístavby, kde nás vítali deti divadelného krúžku pod vedením pani riaditeľky Zuzky. A tu sa začala veselá zábava s cirkusom Humberto. Pobavil nás čarodejník, akrobatky a krotiteľka zvierat. Bolo to smiešne. Deti sú veľmi šikovné.
Ďakujeme za krásne popoludnie. Ďakujeme všetkým vychovávateľkám, ktoré nás na podujatie pozvali.

V súťaži MK Stromy - pľúca Zeme boli ocenené vo výtvarnej časti: Mária Balážová z 1. C a Eliška Hrbeková z 3.A, ktorá namaľovala obrázok na krúžku Tvorivé slniečko.
Blahoželáme!

Autor: A. Šimonovičová, vych. ŠKD, 5.odd.

Streda, 29. novembra 2017
<Február>