EXPERT GENIALITY 2017

V posledný novembrový deň sa vybraní šiestaci a deviataci stretli v malej počítačovej miestnosti, aby si vyskúšali a porovnali svoje vedomosti z predmetov, ktoré ich najviac bavia.

Po úvodných organizačných pokynoch si každý prevzal svoju brožúrku s ponukou piatich tém na testovanie a rozhodol sa, ktorým témam sa bude venovať. Potom už deti sústredene pracovali, aby stihli vypracovať čo najviac otázok. Výsledky budeme vedieť po novom roku.

A čo o súťaži hovoria samotní súťažiaci?

Expert geniality prebiehal hlavne cez matiku a chémiu. Ja som si povinne na príkaz pani učiteľky Chytrej vybral angličtinu. Ja sám som si vybral dejepis, ale bohužiaľ, bolo k tomu aj umenie. Test z angličtiny nebol ťažký a dejepis už vôbec nie. (Oliver, 9.A)

Bola som tíško napätá, kedy to začne a aj som sa trošku bála. Ale bolo to celkom jednoduché a už sa teším na vyhodnotenie a dúfam, že budem mať výborné výsledky. (Ninka, 6.A)

Keď sme prišli do miestnosti, kde sa malo súťažiť, posadali sme si do lavíc každý sám. Potom sme dostali náš kód, odpoveďový hárok a otázky. Vybrali sme si dve témy, z ktorých sme písali test. Celé to prebiehalo veľmi zaujímavo, lebo sme tam mali aj otázky, ktoré sme sa neučili. Mne sa to páčilo. (Lenka, 6.A)

Bolo to dobré. Niektoré úlohy boli ťažké, iné ľahké. Niektoré úlohy som tipovala, lebo sme sa to ešte neučili. Určite by som to odporučila aj ďalším, pretože som si vyskúšala svoje vedomosti. Mne osobne sa to páčilo. (Natálka, 6.A)