Návšteva Hestie

Dňa 6.12.2017 navštívila Základná škola Na bielenisku Hestiu v Pezinku.

Naši žiaci každoročne navštevujú mladších i starších klientov z Hestie dvakrát: na Mikuláša (tesne pred Vianocami) a na MDD. Ani tentokrát naši žiaci nesklamali. V októbri začali zbierať hračky, leporelá, autíčka, plyšiakov a spoločenské hry.
Dobrovoľníčky z 9. A zostavili krátky a zaujímavý program tak, aby sa striedali viaceré žánre.
Karin Gilanová zarecitovala krásnu vianočnú báseň. Potom sa predstavili žiaci z 3. C a spolu s Miškou Štefíkovou zahrali krátke, no veľmi poučné divadielko, ako sa stal z čertíka anjel. Na záver nám všetci zaspievali pieseň Šťastné a veselé.
Nakoniec sme rozbalili naše veľké balíky a porozdávali zvedavým klientom darčeky. Prijali ich s nadšením a dokonca aj so slzičkami.
V závere nás p. vychovávateľky a p. ošetrovateľky pozvali na krátke pohostenie. Rozlúčili sme sa s úsmevmi na tvári. Odišli sme s príjemnými pocitmi, že sme aj my priniesli kúsok šťastia a radosti tam, kde je jej naozaj treba.

Autor: Denis Pátek

Utorok, 12. decembra 2017