Lyžiarsky výcvik Tále

Žiaci našej školy (7., 8. a 9. ročníka) sa zúčastnili lyžiarskeho výcviku od 5. 2. - 9. 2. v prekrásnom prostredí stredného Slovenska.

Ubytovaní boli spolu so svojimi pedagogickými vedúcimi v hotelovom zariadení Mýto. Hotel nám poskytol nielen ubytovanie, ale aj možnosť využiť wellness, kde si naši lyžiari mohli po náročných lyžiarskych tréningoch aj oddýchnuť. Okrem toho sme spolu so žiakmi mali k dispozícii aj športovú halu. Tam naše športuchtivé deti trávili čas predovšetkým podvečer. Využili bowling, biliard, šípky, ping-pong alebo len tak relaxovali pri džúsiku.
Lyžovanie sme realizovali v lyžiarskom stredisku Tále, kde sme sa denne presúvali 2x prostredníctvom skibusu. Žiaci výborne zvládli základnú techniku lyžovania, tí šikovnejší zdokonalili svoje schopnosti a aj naši začiatočníci sa domov vrátili ako lyžiari. Niektoré žiačky sa venovali aj snowboardu pod odborným vedením snowboardistu. Na záver sme samozrejme nevynechali ani zjazdový pretek, ktorý nám pripravilo priamo stredisko Tále.
Žiaci aj učitelia tak odchádzali s dobrým pocitom z vykonanej práce a pevne veríme, že aj o rok sa nám podarí opäť zorganizovať takúto skvelú školskú akciu.

Autor: M. Marcinková

Streda, 21. februára 2018