Lyžiarsky výcvik na 1. stupni

Už sme mysleli, že lyžovačka ani nebude, no predsa prituhlo a napadol sneh.

Tak sa mohli žiaci od prvého po štvrtý ročník našej školy naplno venovať zdravému pohybu na lyžiach pod dohľadom skúsených inštruktorov. Začiatočníci to nemali také ľahké, pretože stáli na lyžiach prvýkrát, lyžovali na Zochovej chate. Tí zdatnejší zdolávali kopec na Babe.

Ohlasy detí:
Jakub, 4.A
Každé ráno nás autobus spred školy odviezol až na Zochovu chatu. Boli sme rozdelení do skupín podľa toho ako sme vedeli lyžovať: úplní začiatočníci, čo ešte nikdy nestáli na lyžiach a začiatočníci, ktorí už nejaké skúsenosti s lyžovaním a vlekom mali. Každé ráno sme začínali s rozcvičkou. Lyžovali sme 2,5 hodiny denne pod dohľadom lyžiarskych inštruktorov. Dostávali sme zabrať a nohy boleli, ale dobrá nálada, a to že sme neboli v škole, to stálo zato a tešili sme sa na každý nový deň na svahu. Podmienky boli pre nás začiatočníkov výborné, dokonca nám aj počasie vyšlo. Naučili sme sa robiť oblúčiky, aby sme sa iba nespúšťali dole kopcom. Za svoje lyžiarske výkony sme boli nakoniec ocenení diplomom.

Ela Hasová, 3.B
Ja som lyžovala na Babe spolu s ostatnými žiakmi. Na začiatku výcviku nás tréneri rozdelili do troch skupín. Ja som bola v prevej, medzi najskúsenejšími. Zo začiatku sme padali na kopci, ale aj na kotve. Lyžovali sme o pol hodinu viac, lebo v piatok sme už nemali autobus. Celí premrznutí sme sa v autobuse vždy rozprávali, čo sa práve skúšame naučiť. Na konci výcviku sme dostali diplomy. Veľa sme sa naučili. Bolo to skvelé. Všetkým sa páčilo. Tešíme sa na budúci rok.

Simona Hajdiková, 4. A
Túto zimu som stála prvýkrát na lyžiach. Prihlásila som sa na lyžiarsky kurz, ktorý organizovala naša škola. Lyžovali sme na Zochovej chate. Boli sme rozdelení do troch skupín: nelyžiari, dobrí lyžiari a najlepší lyžiari. Ja som bola najskôr medzi nelyžiarmi, a neskôr medzi dobrými lyžiarmi. Učili ma lyžovať tréneri Jaro a Tomáš. Obaja boli super. Najskôr sme sa začali učiť na malom kopci a na tretí deň na veľkom kopci. Kurz trval od pondelka do štvrtka, každý deň sme lyžovali dve a pol hodiny. Po skončení kurzu prišli za mnou rodičia a ja som mohla ďalej lyžovať, keďže ma to veľmi bavilo. Pri lyžovaní sme zažili kopec zábavy. Posledný deň kurzu sme dostali diplomy. Teším sa, že som sa naučila lyžovať.

Autor: S. Prešinská a naši lyžiari

Štvrtok, 1. marca 2018