Domov

    Keď sa chce, tak sa dá


Jedna veľmi zaujímavá beseda...Medzi našich deviatakov prišla študentka Majka, ktorá navštevuje vysokú školu v Holandsku - University of Applied Sciences v meste Tilburg. Pozvali sme ju medzi nás, aby nám porozprávala ako sa na školu v zahraničí dostala, ako žije a študuje. Je absolventkou Gymnázia na Metodovej ulici v Bratislave. Už počas štúdia strednej školy bola na ročnom pobyte v Anglicku. Spolu so skúsenosťami z Holandska sme sa pokúšali porovnať školské systémy, ktorými prešla. Deviataci sa dozvedeli, aké sú možnosti štúdia v zahraničí, aké predpoklady musia spĺňať, mať cieľ a do svojho každodenného života zaradiť pojmy: zodpovednosť (voči sebe aj druhým), cieľavedomosť, usilovnosť, toleranciu.
Okrem motivačných myšlienok (od deviatakov len o 4 roky staršej študentky) sme sa dozvedeli veľa zaujímavostí z bežného života Holanďanov. Koľko majú bicyklov a cyklotrás (bicyklová dopravná zápcha), jedlá z celého sveta, zdravý životný štýl (fitnescentrá po celom meste za výhodných podmienok), čistota prostredia (separovanie je samozrejmé), vzťah k verejným veciam (diskusie, vysvetľovanie), ale aj aké je národné povedomie študentov z rôznych častí sveta.
Prajeme Majke a ďalším študentom, aby mohli vyskúšať štúdium v zahraničí, inšpirovali sa a vzdelávali a po návrate na Slovensko obohatili spoločnosť o inovácie a nové pohľady na svet.

Autor: Erika Goliašová

Autor : Administrator, čítané 14242x
Utorok, 3. apríla 2018
<Február>
PUSŠPSN
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
1718 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29


AKTUALITY


> LPČ
 
Navigácia


Domov
Hľadať
Výpis článkov


Linky
Login

Login:
Heslo:© 2006 ZŠ Na bielenisku v Pezinku, Všetky práva vyhradené.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL