Aj ty sa môžeš stať hercom alebo herečkou!

V stredu 28. 3. 2018 naši piataci vymenili priestory školy za divadelné dosky na Novej scéne v Bratislave.

Divadlo Nová scéna ponúka divadelné dielne s názvom NOVÁ SCÉNIČKA – zahrajme sa na divadlo. Autorkou tohto projektu je skúsená herečka Anikó Vargová, ktorá takéto divadelné detské dielne viedla 10 rokov v Budapešti. Žiaci 5. A a 5. B triedy si na vlastnej koži vyskúšali, ako vzniká divadelné predstavenie a aspoň na malú chvíľku sa ocitli na doskách, ktoré znamenajú svet! Herci a herečky ich srdečne privítali a potom žiakov rozdelili do piatich skupín. Každá skupinka pod vedením jedného herca si pripravila divadelné predstavenie na tému ,,Cesta okolo sveta za 80 dní.
Celá príprava divadelného predstavenia prebiehala v nenútenej a hravej atmosfére. Skúsení herci sa s deťmi najprv rozprávali a ochotne im odpovedali na všetky zvedavé otázky. Naši žiaci sa svojej hereckej úlohy chopili ako sa patrí a ukázali svoju odvahu, kreativitu a originálnosť. Téma bola pre všetky skupiny rovnaká, ale jej spracovanie bolo zo strany žiakov rôznorodé. Následne sme si pozreli všetky predstavenia, ktoré si herci s deťmi pripravili.
Herci žiakov pochválili, ocenili ich snahu a kreativitu. Možno práve v tento deň sa u niektorých žiakov zrodil tajný sen byť známym hercom alebo herečkou!!!

Autor: J. Dupľáková

Štvrtok, 5. apríla 2018