Život Adama

Návšteva a úžasná beseda v Malokarpatskej knižnici v Pezinku.

Dňa 13.4.2018 sa žiaci 5.A triedy spolu s p.uč. slovenského jazyka zúčastnili besedy o knihách Život Adama.
Ani sme len netušili, aká bude naša beseda pútavá a zároveň spestrená hudobnými nástrojmi. Nakoľko išlo o autora, ktorého môžeme poznať aj z úplne inej oblasti – z oblasti hudby. Išlo o člena z kapely Polemic - Peter "Petko" Opet, ktorý našiel skvelú inšpiráciu na knihu rovno "pod nosom". Má totiž syna Adama v tínedžerskom veku. Kniha je o tom, aký ťažký je život slovenského tínedžera, čo všetko mu zakazujú rodičia a ako sa mu existuje medzi spolužiakmi. Toto všetko prezrádza svojrázny Adam. Kniha je podľa autora zo 75. percent pravdivá, zobrazuje reálny život Adama, jeho súrodencov a rodičov. Aj preto musela prejsť pred vydaním rodinnou cenzúrou.
Deťom sa beseda veľmi páčila a v závere si mali možnosť knihu aj zakúpiť – ako inak – samozrejme s venovaním od samotného autora knihy a zapísali sa ja do kroniky knižnice.

Autor: M. Marcinková

Pondelok, 16. apríla 2018