Novodobo so Shakespearom

Tak ako aj po iné roky, aj v tomto školskom roku sa v Kultúrnom centre konala súťaž Novodobo so Shakespearom v prednese poézie, prózy v anglickom jazyku, ale i v speve s hudobným sprievodom, či bez neho.

Našu školu opäť v speve reprezentovala Michaela Štefíková, žiačka 9.A triedy, ktorej obrovskou záľubou je práve spev. Miška súťažila v druhej kategórii, ktorá bola kategóriou starších žiakov základných škôl. Konkurencia bola veľká. Súťaž začala prednesom poézie, pokračovalo sa spevom. Miška zaspievala nádhernú pieseň od Celine Dion – When I fall in Love... jej krásny spev sa niesol celou sálou, verili sme vo víťazstvo... Miškina príprava bola o to náročnejšia, že spieva pod dohľadom pani učiteľky, ktorá nežije na Slovensku a teda hodiny spevu prebiehajú na diaľku cez internet.
Po odspievaní všetkých piesní sa porota odobrala zo sály, aby rozhodla o umiestnení súťažiacich. Čakala ich neľahká úloha. Minulý rok sme mali zmiešané pocity, Miška sa umiestnila na druhom mieste, pričom prvé vôbec nebolo udelené... so slovami predsedníčky poroty ohľadne výkonov detí sa nestotožnili viacerí učitelia anglického jazyka a mnohí odchádzali dosť demotivovaní, pretože snaha detí nebola docenená ...Tento rok však porota ocenila výkony i úsilie detí, ale i prácu učiteľov, čo určite bolo povzbudzujúce pre všetky súťažiace deti... S napätím sme čakali na výsledky. Tretie miesto, druhé miesto....napätie v sále sa dalo krájať.... o malú chvíľu sme sa však tešili z obrovského úspechu našej Mišky, pretože jej bolo udelené prvé miesto a potešili ju i pochvalné slová poroty... Na záver ju čakal i krátky rozhovor do TV Pezinok.
Miška onedlho ukončí deviaty ročník a pokračovať bude na vysnívanej škole, kde sa bude venovať tomu, čo ju najviac baví – spevu... Miška, ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy a prajeme Ti, aby sa Ti v štúdiu na novej škole darilo... K speváckemu úspechu Ti srdečne blahoželáme.

Autor: D. Sadloňová

Nedeľa, 29. apríla 2018