Zrýchlený pochod zdravia

Európsky týždeň športu na našej škole

Žiaci 2. stupňa našej školy sa dňa 12. 10. 2018 zúčastnili krásnej, ale pre niektorých aj náročnej vychádzky. Túto túru sme zorganizovali pre radosť a zdravie nás všetkých a zároveň sme sa zapojili do Európskeho týždňa športu. Naša vychádzka začala pred budovou školy, potom sme pokračovali do Kučišdorfskej doliny a nakoniec už len pár strmších chodníčkov lesom a boli sme v cieli - Horáreň pod Širokým.
Niektorí žiaci toto miesto poznali a chodia tam s rodinami pravidelne, avšak niektorí tam boli prvý raz a veľmi sa im toto čarovné a tiché miesto zapáčilo. No a niektorí sme mali so sebou aj chutné špekáčiky, ktoré sme si opiekli a s chuťou spapkali. Nehovoriac o tom, ako sme si celý čas vychutnávali nádherné počasie, ktoré nám v tento deň naozaj prialo. Bol to nádherný deň strávený v čarokrásnej prírode v okolí Pezinka. A hoci nás nohy po príchode späť boleli, všetci boli spokojní a príjemne unavení.
Prešli sme približne 10 km, na čo nie sú všetci zvyknutí, ale vydržali.  Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie podobné akcie našej školy.
Športu zdar!

Autor: M. Marcinková