Naši žiaci na Úrade vlády SR

Opäť máme za sebou jednu z nezabudnuteľných exkurzií!

Po návšteve NRSR sme sa s našimi ôsmakmi tento školský rok vybrali na ďalšiu zaujímavú exkurziu. Navštívili sme Úrad vlády SR. Využili sme neprítomnosť nášho premiéra Petra Pellegriniho, ktorý bol na pracovnej ceste v Bruseli a spoločne sme si prezreli interiéry historickej budovy bývalého Arcibiskupského paláca.
Naše prvé kroky smerovali do nádhernej Kaplnky Nepoškvrneného počatia Panny Márie, ktorá sa nachádza v západnom krídle historickej budovy Úradu vlády SR. Ďalej sme mohli obdivovať reprezentačné priestory, a to Zrkadlovú sálu, Zelený salónik a Žltý salónik. V týchto nádherných priestoroch náš premiér prijíma významné zahraničné návštevy a významných zahraničných politikov. Dozvedeli sme sa, že tieto priestory navštívil aj ruský prezident Vladimir Putin, bývalý americký prezident George Bush či nemecká kancelárka Angela Merkelová.
Nakoniec sme sa presunuli do novej budovy Úradu vlády SR. Pán sprievodca nás zaviedol do rokovacej miestnosti, kde sme si mohli vyskúšať funkcie ministrov. Sadli sme si aj do ministerských kresiel. Mnohí naši žiaci priznali, že by sa im funkcia ministra páčila! Prehliadku sme ukončili v tzv. Presscentre, ktoré sa využíva najmä na rôzne konferencie a prednášky. Žiakom 8. B, ale aj pedagogickému dozoru sa prehliadka veľmi páčila. Odniesli sme si nielen pekné fotografie, ale najmä cenné informácie o výkonnej moci SR.
Všetci žiaci pozorne sledovali a videli naživo to, o čom sa učia na hodinách občianskej náuky.

Autor: Jana Dupľáková

Pondelok, 22. októbra 2018