Beseda v knižnici

Dňa 23.11. sa žiaci 2.A triedy vybrali do MK v Pezinku.

Táto návšteva bola plánovaná, pretože sme išli na besedu s pani spisovateľkou Andreou Gregušovou. Jej knižku „ O červíkovi Ervínovi“ sme už dobre poznali, pretože ju máme aj v našej školskej knižnici (mimochodom, darovala nám ju dávnejšie samotná autorka) a čítali sme si z nej na vyučovaní i doma. Pani spisovateľka nám najskôr porozprávala o tom, ako túto knihu tvorila , ako dlho jej napísanie trvalo, prečo vybrala do tejto knihy zvieratká ako sú červíci, a prečo vôbec začala písať knihy pre deti. Knižka, ktorú sme čítali, bola jej prvotinou. Potom nám rozprávala o tom, ako vznikala knižka Svetozár, Gréta a Operácia orech. Bolo to krásne, inšpiratívne a aj veľmi vtipné dopoludnie. Pani spisovateľke sme poďakovali za jej ochotu a čas, ktorý nám venovala.

Autor: G. Groschmidtová

Pondelok, 26. novembra 2018