Vianočná pošta 2019

Vianoce sú najkrajšie sviatky v roku. Všetci sa na Vianoce veľmi tešíme kvôli prekvapeniam a darčekom.

Tento rok sme sa rozhodli spolu so žiakmi niektorých tried, že potešíme a prekvapíme aj iných, konkrétne starých ľudí v seniorských domoch. Zapojili sme sa celoslovenskej aktivity „Vianočná pošta“, ktorú organizuje občianske združenie Pohodovo. Tretiaci a štvrtáci z prvého stupňa a skoro celý druhý stupeň počas dvoch týždňov vyrábal pre starkých pozdravy a maličký nenápadný darček. Všetci sme sa snažili vyrobiť niečo veľmi, veľmi pekné, aby sme potešili druhých. Chceli sme urobiť dobrý skutok a pamätať nie len na seba, ale aj na blížneho. Aby sme všetci mohli prežiť, krásne a veselé Vianoce.
Naše pozdravy a malinké prekvapenia sme poslali poštou do Kučišdorfskej doliny do domova pre seniorov a do seniorského domu LaVieNa, ktorý sa nachádza na východnom Slovensku v dedinke Malý Folkmár.
Ďakujeme všetkým žiakom a pani učiteľkám, ktoré venovali svoj čas tejto aktivite a tak prispeli ku šíreniu dobra okolo nás. Veríme, že táto aktivita bude mať svoje pokračovanie aj na budúce Vianoce.

Autor: Monika Rigasová

Štvrtok, 3. januára 2019