Domov

    Predvianočné aktivity


Poslednú predvianočnú stredu sme mali na 2. stupni veľmi rušnú.Najprv sme na podnet žiačok z piateho ročníka zorganizovali v školskej jedálni Vianočnú burzu. Deti zo 4. - 9. ročníka si podonášali z domu rôzne hračky, knihy, darčekové predmety, ktoré už sa u nich doma "vykukali", s ktorými sa už vyhrali, ktoré už doma boli navyše, no a na ktorých si chceli niečo ešte pred Vianocami privyrobiť. Niektoré dievčatá dokonca napiekli ( čo malo obrovský úspech). A našli ste tam naozaj všeličo - viď. Fotogaléria.
Prinesené veci sme rozložili na stoly podľa tried, za každú triedu vybrali dvoch zodpovedných predavačov a potom sa už len nakupovalo a predávalo o 106. Veru, niektorí nakúpili darčeky pre celú rodinu.
Veľa detí prispelo svojimi drobnými aj na charitu. Vyzberiali sme takmer 21 Euro, ale veľmi potešilo, že množstvo nepredaných hračiek deti darovali do Hestie. Pani učiteľlka Jánošová spolu s niekoľkými deťmi darčeky pobalili a vo štvrtok odniesli do Hestie. Pre "hestijčanov" ešte pripravili aj krásne predstavenie. Ďakujeme.
Ale späť do stredy. Po skončení našich Vianočných "trhov" sme sa už ponáhľali na prízemie ku stromčeku, kde pani učiteľky Goliašová, Milková, Marcinková, Jánošová a Keráková pripravili so žiakmi z druhého stupňa veľmi milé a pútavé pásmo o Vianočných zvykoch a tradíciách. Vianočné pásmo veľmi zaujalo a potešilo všetkých žiakov v obecenstve, no a naladilo nás ešte radostnejšie na blížiace sa Vianoce. Úžasné bolo vidieť, že predsa aj veľa našich druhostupniarov vie krásne spievať, hrať a recitovať. :-) Takže veľká vďaka všetkým zúčastneným za príjemnú a slávnostnú predvianočnú atmosféru.

Autor: M. Marmanová

Autor : Administrator, čítané 8759x
Štvrtok, 3. januára 2019
<Jún>
PUSŠPSN
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 1819 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


AKTUALITY


> Múzeum
 

> OLO
 

> Atletika!!!
 

> Exkurzia u policajtov
 

> Vypni telku,...
 

> Tehlička 2019
 

> Katechézy
 

> Dóm sv. Martina
 

> Čítajme si
 

> Exkurzia Hlboké
 
Navigácia


Domov
Hľadať
Výpis článkov


Linky
Login

Login:
Heslo:© 2006 ZŠ Na bielenisku v Pezinku, Všetky práva vyhradené.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL