Domov

    Žonglér v ŠKD


Vo februári navštívil ŠKD pri ZŠ Na bielenisku pán žonglér Alex.Deti zo šiestich oddelení sa zúčastnili interaktívno - pohybovej šou, ktorá sa deťom veľmi páčila. Predstavenie malo tentokrát názov CHYTAJ. Deti sa postupne dozvedali, aj si vyskúšali, ako sa ktoré predmety - hračky chytajú.
KOMÉTA - hlavička s chvostíkom, ktorá letí vo vesmíre. Deti si ju prehadzovali z jednej ruky do druhej. Slečna z kufra PEPITA, deťom ukázala ako chytí pilulku do úst. Deti si to vyskúšali so zvieratkami - žabka a ovečka. Veľmi sa im nedarilo. Úloha PIŠKÓTKA - zvlášť deti zaujala, lebo sladkosti majú radi. Postupne chytali 1, 2, až 3 piškótky uložené na chrbáte ruky tou istou rukou. REBRÍK - špeciálna hra, lezenie hore a dolu schodmi. Všetko chytané rukami. ŠATKA - hra, ktorá sa deťom veľmi páčila. Deti fúkali do šatky, ktorá mala vyletieť až k plafónu. Náročnejšie bolo žonglovanie so šatkami. Ujo Žonglér je skrátka jednička - vyfúkol šatku až k plafónu a dokázal žonglovať naraz so štyrmi šatkami. TELEFÓN - zohnuté trúbky z plastu, akože telefón z minulého storočia. Deti sa počuli, keď do mikrofónu hovorili. Ťažšia úloha bola, keď sa hodila loptička cez mikrofón a vyskočila cez slúchadlo a späť. Bolo to zábavné. CESTÁRI - čo robia? Cestoviny, cestujú? Opravujú cesty. V hre sa použili kuželky, ktoré deti chytali jednou rukou. Bolo to dosť ťažké, ale Dominikovi sa darilo. Ujo ukázal deťom aj pružinu, z krúžkov. Šikovným ťahom z nej urobil tekvicu. Najotravnejšia úloha - ako povedal ujo, boli LIETAJÚCE TANIERE z plastov. Ťažko sa hádzali aj chytali. V závere bola DISKOTÉKA - kde si deti naraz vyskúšali všetky interaktívne hračky. A tak žonglovali a žonglovali, a pritom sa radovali.
Ďakujeme touto cestou ujovi žonglérovi, že medzi nás zavítal. Už teraz sa tešíme na budúce stretnutie a úlohy, ktoré pre deti pripraví.

Autor: A.Šimonovičová, vych. ŠKD

Autor : Administrator, čítané 10574x
Nedeľa, 24. februára 2019
<Jún>
PUSŠPSN
1 2 3 4 56 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30


AKTUALITY


> LPČ
 
Navigácia


Domov
Hľadať
Výpis článkov


Linky
Login

Login:
Heslo:© 2006 ZŠ Na bielenisku v Pezinku, Všetky práva vyhradené.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL