Lyžiarsky výcvik na 2. stupni

Opäť sme si boli zalyžovať.

Aj tento rok sme na našej škole organizovali lyžiarsky výcvik pre žiakov druhého stupňa. V dňoch 11.3. až 15.3.2019 sme spoločne s našimi učiteľmi telesnej výchovy - zároveň aj inštruktormi strávili veľmi pekné chvíle v lyžiarskom stredisku Tále a tiež v peknom hotelíku Mýto v Mýte pod Ďumbierom, kde sme boli ubytovaní. Keďže počasie nám prialo, mohli sme si všetci naplno užívať lyžiarske svahy rôznej obtiažnosti a zdokonaľovať tak svoju lyžiarsku techniku.
Veľké úsilie a snahu vynaložili predovšetkým žiaci, ktorí lyžovali prvýkrát v živote. Každý žiak zvládol základy lyžovania a tí šikovnejší boli  preradení aj do vyššej "lepšej" skupiny. Okrem lyžovania sme mali možnosť vyskúšať aj snowboardy pod odborným vedením p. Palkoviča, ktorý sa žiakom tiež naplno venoval.
Keďže sme každý deň poctivo trénovali na svahoch, dopriali sme si aj oddych v hotelovom wellness, ktorý sme mali k dispozícii aj so saunami. Vo večerných hodinách sme zasa spoločne strávili čas prevažne pri športových aktivitách v športovej hale - bowling, squash, stolný futbal, ping-pong, biliard a pod.
Aj tento rok môžeme na záver výborne zhodnotiť náš lyžiarsky výcvik, nakoľko sme všetci splnili stanovený cieľ. Naučiť sa základy lyžovania, zlepšiť sa, zalyžovať si a mať dobrý pocit z vykonanej práce. Pevne veríme, že aj nasledujúce  roky bude o lyžovačku záujem.

Autor: M. Marcinková

Piatok, 22. marca 2019