Putovanie za ľudovou piesňou

Dňa 28. 3. 2019 sa uskutočnila krásna celoklubová súťaž v speve ľudových piesní.

Celé podujatie moderovala pani vychovávateľka Šimonovičová. K príjemnej atmosfére prispela výzdoba s jarnou tematikou, rôzne druhy keramiky - taniere, džbániky a výšivky, ktoré priniesli a naaranžovali pani vychovávateľky Šándorová a Šimonovičová. Porota pracovala v zložení pani učiteliek - Mgr. Gabriela Groschmidtová, Mgr. Renáta Gábrišová, Mgr. Miroslava Keráková a Mgr. Alica Rusnáková. Diplomy písala víťazom pani vych. Mgr.  Andrea Šándorová a Mgr. Veronika Pešková. O ozvučenie sa postaral p. vychovávateľ Denis Pátek. O fotodokumentáciu sa postarala vedúca vychovávateľka p. Jana Krajčovičová. Ceny boli zakúpené z finančných prostriedkov RZ. Deti prišlo podporiť aj vedenie školy - pani riaditeľka Mgr. Ingrid Jurčová, pani zást. RŠ - Mgr. Janka Golkovská a Mgr. Martina Marmanová. Touto cestou ďakujeme.

Súťaž otvorila žiačka 1.B Petra Magdinová, ktorá prečítala deťom, čo je to ľudová pieseň. Potom zaspieval talentovaný žiak z 3. A triedy Timotej Mojžiš - Hlboký jarčok. Deti potom súťažili v štyroch kategóriách.
 Po dospievaní sa porota odobrala určiť víťazov. Zatiaľ urobili program žiačky 3.A pod vedením pani učiteľky Mgr. Kataríny Hlobeňovej. Zatancovali prekrásny tanček na pieseň Šalená ja bula. Vystúpili aj žiačky 4., 5. a 7.ročníka za doprovodu harmoniky pani učiteľky Mgr. Mirky Kerákovej. Zaspievali dve ľudové piesne - Z Východnej dievčatá a Vretienko mi padá.

1. ročník:
1.m.- Adam Hajka, 1.C - Čížiček
2.m.- Alexandra Slezáková, 1.A - Pod horou
3. m.- Lucia Ančicová, 1.B - Čerešničky

2. ročník:
1.m.- Magdaléna Poláková, 2.A - Kluknava
2.m.- Natália Švrlingová, 2.A - Žala kačka
3.m.- Lukáš Hrbek, 2.B - Zjedzte ma vĺčky

3.ročník:
1.m.- Lilien Morávková, 3.A - Kyjovskí mládenci
2.m.- Valentína Vrábelová, 3.B - Po nabreží
3.m.- Richard Nemec, 3.B - Slovenské mamičky

4. ročník:
1.m.- Zoja Ostrožlíková, 4.A - Spod tej našej brány
2.m.-Táňa Brezinová, 4.B - To tá Heľpa
3.m.- Eliška Hrbeková, 4.A - Anka, Anka, ja ťa ľúbim
4.m.- Alexandra Ardová, 4.C - Z Východnej dievčatá

Všetkým víťazom srdečne gratulujeme.
 Po odovzdaní cien víťazom, zarecitovali deti 5. oddelenia ŠKD pod vedením vych. Šimonovičovej báseň ku Dňu učiteľov - Naša pani učiteľka.
Športovým víťazom znie v závere slovenská hymna. Deti zaspievali úplne na záver pieseň, na melódiu ktorej naša hymna vznikla - Kopala studienku. Podujatie bolo vydarené. Všetky deti spievali s chuťou a nadšením.
Víťazom srdečne gratulujeme a tešíme sa na 30. ročník tejto súťaže, ktorý bude o rok.

Autor: Anna Šimonovičová, vych. ŠKD

Piatok, 29. marca 2019