Mediálna výchova v praxi

Exkurzia TV JOJ

Deň pred veľkonočnými prázdninami žiaci 5.D a 6.B spoznávali tajomstvá zákulisia TV JOJ. Mohli sme si spoločne pozrieť vnútorné priestory televízie a jednotlivé vysielacie štúdiá.
Najprv naše kroky viedli do štúdia, kde sa pripravujú Ranné noviny a taktiež večerné Televízne noviny. Žiakov ohúrilo množstvo kamier a svetiel, niektorí neváhali a vyskúšali si aj rolu moderátora Televíznych novín. Tu si overili svoju schopnosť pohotovo reagovať a zároveň využiť svoju úroveň čítania a práce s hlasom. Zoznámili sa  s výrobou večerných Televíznych novín a spôsobom prípravy relácie Najlepšie počasie. Vyskúšali si aj čítačku, ktorú používajú moderátori televízie. Spoločne sme navštívili aj štúdio, kde sa natáča súčasne veľmi obľúbená relácia Všetko čo mám rád a relácia Sedem. Žiaci pani riaditeľku produkcie zasypali množstvom zaujímavých otázok, na ktoré im však pohotovo odpovedala. Zaujímavé boli aj ateliéry, kde sa natáča v súčasnosti na televíznych obrazovkách najobľúbenejšia televízna relácia Inkognito. Tu sa žiaci fotili, vyskúšali si aj pozíciu hostí a divákov tejto relácie.
V závere exkurzie niektorí žiaci priznali, že práca v médiách ich veľmi láka a urobia všetko preto, aby sa na mediálnom trhu uplatnili. Držíme palce!

Autor: J. Dupľáková

Pondelok, 29. apríla 2019