Školská basketbalová liga GD-TEAM CUP.

Konečné výsledky

25. apríla sa konal finálový turnaj Školskej basketbalovej ligy v hale SOU Komenského v Pezinku za účasti našich žiakov. Po základnej časti sme hrali o celkové umiestnenie so ZŠ Tajovského Senec a zvíťazili sme astronomickým rozdielom 70 : 24 . Aj keď celkové umiestnenie 5. miesto, nezodpovedá výkonnosti našich žiakov, prezentovali sme sa na turnajoch rýchlou agresívnou hrou, ktorá nám umožňovala hrať vyrovnané zápasy s basketbalovými školami. Po základnej časti sme skončili len dva body za víťazom a jeden bod za troma basketbalovými školami. Len nešťastnou náhodou sme sa nedostali do finálovej skupiny a nehrali o najvyššie umiestnenie. Naši chlapci ukázali pekný a bojovný basketbal, za čo im patrí vďaka za reprezentáciu našej školy.
Najlepší strelec celej súťaže bol vyhlásený Julián Juráček zo ZŠ Na bielenisku.
V ďalšom ročníku máme opäť len tie najvyššie ambície, napriek tomu, že hráme proti družstvám, ktoré hrávajú pravidelne basketbalové súťaže s profesionálnymi trénermi.

Autor: M. Martiš

Pondelok, 13. mája 2019