Výlet Bojnice

Dňa 14.05.2019 sa žiaci 1.A, 2.B, 3.A a 4.C zúčastnili výletu na Bojnický zámok a vyhliadkovú vežu“Čajka v oblakoch“.

Aj napriek nepriaznivému daždivému a veternému počasiu sa výlet vydaril o čom svedčí pár slov z pera žiačok Vanesky Pavlíkovej a Zuzky Bozáňovej z 3.A triedy.

Vaneska: Zámok Bojnice je vážne prekrásny. S mojou triedou 3.A sme tento prekrásny zámok navštívili. Veľmi sa mi páčili obrazy, ktoré sa uchovali až dodnes. Naučila som sa veľa nových vecí napríklad: kto bol posledným vlastníkom zámku a niečo aj o ich erbe. Navštívili sme aj jaskyňu, kde bola postavička v bielom. To asi preto, aby sme sa zľakli. Našťastie sa nikto nezľakol. Mohli sme mať aj mobily a fotiť, ale nikto potom nepočúval pani sprievodkyňu, tak sa potom mobily zakázali. Niektorí nepočúvli a fotili ďalej. Tak sa im mobily zobrali a začali aj oni počúvať. Kúpili sme si aj pekné suveníry a všetci sme boli spokojní. Čajka v oblakoch je vážne v oblakoch, dokonca som si ani nechcela predstaviť, koľko môže mať metrov. Bola sranda s mojou triedou, keď sme išli hore. Vždy ma rozosmeje, keď je mi smutno. Keď som pomaly stúpala hore, začínala som sa aj trošku báť, ale napokon som statočne vyšla hore. Bála som sa preto, lebo mám strach z výšok. Keď som sa pozrela dolu, uvedomila som si, že sa nemám čoho báť, veď nespadnem. Zastihol nás aj dážď. Zmokli sme, ale výlet je výlet. Som vďačná za naozaj pekný výlet.

Zuzka: Najprv sme išli dve a pol hodiny autobusom, až sme konečne prišli do cieľa. Ako prvé sme navštívili Bojnický zámok. Prekvapilo ma, že najprv bol z neho hrad, ale gróf Pálffy ho dal prerobiť na zámok. Pri zámku boli aj pekné suveníry a strom, pri ktorom sme sa odfotili. Volal sa Lipa Krála Mateja a mal okolo 700 rokov. Potom sme išli na vyhliadkovú vežu Čajka v oblakoch. Nakoniec sme sa po celodennom výlete vrátili späť do Pezinka.

Veľká vďaka patrí všetkým zúčastneným, od detí až po pani učiteľky, pána učiteľa a pani vychovávateľky, že aj v takom počasí zvládli prehliadku v zámku a vyhliadku nielen v oblakoch, ale aj vo vetrisku. Niektorým deťom sa podarilo prekonať strach z výšok, za čo si zaslúžili aj pochvalu.

Autor: K. Hlobeňová

Pondelok, 27. mája 2019