Čítajme si 1

Dňa 30. mája 2019 sa na našej škole opäť pilne čítalo.

Už tretíkrát sa Bielenisko zapojilo do, tento rok už 12. ročníka, najpočetnejšieho detského čitateľského maratónu s názvom „Čítajme si“. Organizátorom podujatia je Linka detskej istoty, ktorá aj týmto spôsobom reaguje na podnety detí z poradenskej Linky pre deti a mládež. Tento projekt vznikol už pred 12 rokmi a má ambície posilniť aktivity, ktoré podporujú čítanie u detí, pretože pre rozvoj osobnosti dieťaťa i mladého človeka má kniha nenahraditeľný význam. Pomáha poznať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, vytvára priestor pre tvorivosť, ponúka možnosť byť sám so sebou a relaxovať.
Čitateľský maratón trvá 6 hodín a tento rok sa do čítania zapojilo až 38 853 detí. Na našej škole to bolo 197 detí, ktoré čítali od rána v školskej knižnici za prítomnosti našej skvelej pani učiteľky Božky Jánošovej. Nesmieme zabudnúť ani na malých prváčikov a ich vychovávateľku pani Aničku Šimonovičovú, vďaka ktorým sme prekonali rekord z minulého roka v počte čítajúcich. Čitateľských „vyslancov“ sme mali po prvýkrát vďaka pani učiteľke Marcinkovej aj v kníhkupectve Panta Rhei v Auparku, kde sa deti streli aj so slovenskou spisovateľkou Katarínou Škorupovou, s ktorou okrem čítania besedovali na tému „Deti a čítanie“.
Veľká vďaka patrí všetkým zúčastneným za krásnu akciu a tešíme sa zase o rok na nezabudnuteľný čitateľský zážitok. ☺

Autor: J. Milková

Pondelok, 3. júna 2019