Poznávame bratislavský Dóm sv. Martina

Celoročná príprava žiakov z tretích ročníkov na prvé sv. prijímanie vyvrcholila krásnou slávnosťou, prvého svätého prijímania.

Po slávnosti sme sa 5. 6. 2019 zo žiakmi zúčastnili ďakovnej púte do Dómu sv. Martina v Bratislave.
Dóm sv. Martina bol korunovačným kostolom a tak sme putovali po stopách kráľov a kráľovien, ktorí boli v tomto Dóme korunovaní, zistili sme a aj videli, že v dávnych dobách bol pri Dóme cintorín, a že v Dóme sa nachádza oltár Sedembolestnej Panny Márie, a modlitby pri tomto oltári boli vždy vypočuté. Navštívili sme klenotnicu, v ktorej sme videli nádherné predmety zo zlata, striebra a drahokamov. Modlili sme sa v adoračnej kaplnke a videli sme toho ešte veľmi veľa.
Po prehliadke a modlitbe v Dóme sv. Martina, nás pezinský p. farár Ján Ragula, pozval na tú najlepšiu zmrzlinu v Bratislave. ĎAKUJEME!! Bola to veľmi pekná ďakovná púť a veríme, že nie posledná.

Autor: M. Rigasová

Pondelok, 10. júna 2019