Super exkurzia

Exkurzia v Strednej škole Policajného zboru.

Dobrých exkurzií nikdy nie je dosť a táto naša – posledná v tomto školskom roku sa určite medzi tie dobré zaradí. Spríjemnenie chvíľ detí v ŠK, obohatenie o nové zážitky a vedomosti – toto všetko splnila aj naša exkurzia na Strednú školu Policajného zboru, ktorá je neďaleko našej školy v Pezinku. K 3. oddeleniu ŠK sa pripojilo aj 6. oddelenie pod vedením p. vychovávateľa Pátka a vo štvrtok 6. júna v popoludňajších hodinách sme sa spolu vybrali navštíviť uvedenú školu.
Možno si aj naše deti v budúcnosti vyberú toto atraktívne, avšak náročné a zodpovedné povolanie byť policajtom, takže raz v nej budú študovať aj ony. Pri vstupe do areálu školy nás už čakali poverení zamestnanci školy, ktorí nás sprevádzali po jednotlivých úsekoch a oddeleniach výcviku a rozprávali deťom zaujímavosti zo života školy. Deti si pozreli takmer všetky priestory určené na praktické cvičenia a učebne potrebné na perfektné zvládnutie všetkých praktických skúšok pri povolaní policajta. Na záver si deti vyskúšali na vlastnej koži, ako sa prenasledujú páchatelia unikajúci na aute. Vyskúšali si nielen rolu polície, ale aj rolu páchateľov. Týmito adrenalínovými jazdami sa ukončila veľmi poučná a zaujímavá exkurzia.
Deti si so sebou odnášali kopec nových zážitkov a postrehov. Ďakujeme všetkým zamestnancom školy, ktorí sa nám počas celej prehliadky starostlivo venovali, no ďakujeme hlavne vedeniu – p. riaditeľovi, ktorý nám exkurziu povolil a umožnil nám tak nahliadnuť do tajov výcviku a zaškolenia našich budúcich ochrancov zákona.

Autor: Jana Krajčovičová, vychovávateľka 3. oodelenia ŠKD

Streda, 12. júna 2019