Exkurzia na farme DOBRÉ JABLKÁ v Dunajskej Lužnej

Svetový deň zdravej výživy

16.októbra si pripomíname Svetový deň zdravej výživy. Vyzýva nás k zdravému stravovaniu sa. Preto sa práve v tento deň žiaci z 2.A a 4.A pod vedením pani učiteliek Bibiany Ondekovej a Kataríny Hlobeňovej zúčastnili exkurzie na farme Dobré jablká v Dunajskej Lužnej. Naša škola je zapojená do programu Školské ovocie. Ide o pravidelné zabezpečovanie kvalitného ovocia, zeleniny a výrobkov z nich priamo od slovenských pestovateľov do našej školy. Keďže nám počasie neprialo, pretože v ten deň nám doslova začalo „liať“, nemohli sme navštíviť rozľahlé ovocné sady a plantáže. Ale vynahradila nám to prehliadka v priestoroch, kde sa jabĺčka a iné ovocie a zelenina skladujú. Už pri vstupe do skladov nás omámila vôňa čerstvo odtrhnutých jabĺk a sprevádzala nás počas celej prehliadky. Privítal nás pán farmár s pani farmárkou, ktorí nám rozpovedali príbeh o jabĺčku a o jeho púti zo stromu až na náš stôl. Dozvedeli sme sa ( teda my sme to už vedeli), akú dôležitú úlohu zohrávajú včielky, že aj jabĺčko má svojich nepriateľov, ale aj priateľov v podobe ľudí, ktorí sa oň starajú. Nevedeli sme sa dočkať, kedy nám dajú ochutnať kúsok tohto sladučkého a zdravého „zázraku“. Najväčším prekvapením pre deti bolo, keď sa dozvedeli a na vlastné oči videli, že jabĺčka sa „kúpu“ v bazéne, aby sa nepoudierali a v poriadku sa dostali na náš stôl. Odmenou pre nás všetkých boli chutné, šťavnaté jabĺčka, ktoré sme dostali v závere prehliadky. Navštívili sme aj predajňu Boni Fructi, v ktorej deti nakúpili dobroty pre svojich najbližších. Už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu!

Autor: Mgr. Katarína Hlobeňová

Autor : Administrator, čítané 12056x