Súťaž o najkrajšie valentínske srdiečko

Ako bolo na Valentína...

Každoročne sa mnohí z nás tešia na Valentína, na deň, ktorý je plný lásky, vyznania, kvetov a čokolády.

Jedna z legiend hovorí, že sviatok sv. Valentína, sa ako sviatok zamilovaných začal sláviť v stredovekom Anglicku a Francúzsku. Práve v polovici februára si vtáci začínajú hľadať pár, preto sa 14. február začal sláviť ako sviatok zamilovaných. Mnoho literatúry z tých čias odkazuje práve na tento zvyk. Zaujímavá je aj legenda, ktorá hovorí, že sv. Valentín mal rád ruže a iné voňavé kvety, ktorými obdarúval snúbencov a prial im šťastný život, a preto sa považuje za patróna snúbencov a mladomanželov. Dnes je sviatok sv. Valentína populárny najmä ako sviatok zaľúbených.

Keďže sa na Valentína najčastejšie obdarovávame srdiečkami, symbolom lásky, pripravili sme pre našich žiakov súťaž o najkrajšie valentínske srdiečko.

Žiaci svoje výtvory pripínali na pripravenú nástenku vo vestibule školy, aby sa srdiečkami potešilo čo najviac očí.

Na nástenke sa nachádzalo vyše tridsať srdiečok. Niektoré boli z papiera, kartónu, polystyrénu, iné napríklad z drôtu. Našli sa aj netradičné srdiečka, ktoré boli vytvorené napr. z chlebíka alebo pomocou taviacej pištole. Poďakovanie a veľká pochvala patrí všetkým, ktorí sa súťaže zúčastnili.

Vyhodnotenie súťaže bolo veľmi ťažké, pretože všetky srdiečka boli nádherné. Nakoniec sme rozhodli nasledovne:

1. miesto: Kapustová Adela (3.A)
  2. miesto: Friedová Martina (3.A)
  3. miesto: Malešicová Miriam a Lešundáková Lea (3.B)

Výhercovia získali knižku, čokoládu a drevené srdiečka. Odmenení však boli všetci zúčastnení žiaci.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník tejto súťaže, na nové nápady a kreatívne výtvory našich žiakov. Želáme Vám veľa lásky a čokolády nielen na Valentína, ale po celý rok!

PaedDr. Jana Čavoš, PhD.

Zdroj: https://www.zivotopisysvatych.sk/valentin-biskup-a-mucenik