Malokarpatské múzeum a my

Ako sme boli na návšteve v múzeu...Dňa 17. mája 2016 sa žiaci 1. B a 4. B triedy vybrali do Malokarpatského múzea v Pezinku. Po vstupe do múzea sme sa všetci preniesli o niekoľko storočí späť. Baroková hudba a špeciálne barokové kulisy v priestoroch múzea vytvorili tú správnu atmosféru minulých čias. Žiaci ochutnali jedlá baroka (ochutnávka pohánkovej kaše), zisťovali, s akými hračkami sa mohli hrať deti, ktoré v tom období žili, zahrali sa s divadielkom, zoznámili sa s osobami na Kupeckého portrétoch, a aby toho nebolo málo, precestovali svet spolu s naším významným portrétistom.
Program bol interaktívny, deti mali možnosť príležitosť skúšať, ochutnávať, počúvať, ovoniavať, prezliekať sa a bádať. Tvorivá dielňa a foto kútik s barokovými rekvizitami a odevmi boli bodkou po dobrodružnej prehliadke.
Na štvrtákov však čakalo ešte jedno milé prekvapenie. Boli prví, ktorí mohli zhliadnuť krátky dokument o tom, ako archeológovia zisťovali, či dom Jána Kupeckého, ktorý sa nachádza práve v Pezinku, je naozaj jeho rodným domom. A viete, čo zistili? No, to Vám neprezradia, ale Vám určite odporučia návštevu Malokarpatského múzea !!!
Obohatení novými vedomosťami sme sa vrátili do školy.

Autor: G. Groschmidtová

Administrator,
Stiahnuté z ZŠ Na bielenisku