Deviataci v múzeu dopravy v Bratislave

V piatok, 6. októbra 2017, sa žiaci deviateho ročníka zúčastnili podujatia, ktoré organizoval Bratislavský samosprávny kraj, aby podporil záujem žiakov o štúdium odborov, súvisiacich s prevádzkou a rozvojom dopravy.Aby sme myšlienku podpory dopravy rozvinuli, akciu sme začali na pezinskej vlakovej stanici, kde sme si sami kúpili cestovné lístky a vyskúšali sme si tak na chvíľku, aké to bude, keď budeme musieť cestovať každučké ráno do školy.
Cesta k Múzeu dopravy bola krátka, všetci sme ju zvládli pešo a potom sme mohli vstúpiť do múzea, kde nás okrem tradičných exponátov dopravných prostriedkov rôzneho veku a druhu čakali zástupcovia stredných škôl, ich učitelia aj študenti. Mali pre nás pripravené nielen reklamné materiály, ale boli ochotní porozprávať nám o svojej škole, o výhodách a nevýhodách štúdia a aj o možnom uplatnení sa na trhu práce po jej absolvovaní. Zástupcovia niektorých škôl a inštitúcií nám nachystali aj kvízy a ukážky práce, ale mohli sme si vyskúšať aj simuláciu vplyvu alkoholu na náš pohyb a koncentráciu pomocou špeciálnych okuliarov. Tí, ktorí mali záujem, mohli sa porozprávať so špecialistami na voľbu povolania a absolvovať psychologický test na zistenie zvláštnych schopností a aj sa poradiť o tom, ktoré povolanie by bolo pre nich najvhodnejšie.
Čas v múzeu uplynul veľmi rýchlo a nás čakala cesta domov. Odniesli sme si pekné a užitočné zážitky, ktoré nám pomôžu pri výbere strednej školy.

Autor: I. Chytrá

Administrator,
Stiahnuté z ZŠ Na bielenisku