Tvorivé ruky

Dňa 9.11.2017 sa 5. oddelenie pod vedením pani vych. Aničky Šimonovičovej zúčastnilo na tvorivej dielni v Malokarpatskom múzeu pod názvom TVORIVÉ RUKY.Čo sme zažili v tento krásny deň, nám opísala žiačka 4.B triedy Hanka:
Teta Vanda nás usadila do miestnosti, porozprávali sme sa o tom, čo sa všetko dá vyrobiť rukami. Ukázala nám rôzne umelecké diela, napríklad sošky, obrazy vyryté do dreva, maľované obrazy - portréty. Videli sme aj sklad, tzv. depozitér, kde takéto umelecké diela skladujú. Bolo tam veľmi tma a skoro nič sme nevideli. Škoda. Potom sme si porozprávali, čo všetko dokážu naše ruky. Premiestnili sme sa do pivničných priestorov. Tam nám teta Vanda poukazovala rôzne maľby, na ktorých boli dominantné ruky.
Boli sme rozdelení do skupín a museli sme nájsť dva rovnaké obrazy, ktoré k sebe patrili, podľa rúk. Potom sa začala zábava! Obkresľovali sme ruky na výkres a vyfarbovali podľa fantázie. Niektorí prváci sa odvážili použiť aj akvarelové farby. Pri strihaní nám pomáhali aj Vanda, aj Mirka, aj Anička. Najlepšie bolo lepenie našich rúk do nejakého tvaru. My sme chceli slniečko, nakoniec bol z toho farebný kvietok. Teraz nám zdobí dvere na triede 1. C.
Ďakujeme tetám z múzea, že môžeme absolvovať aktivity, ktoré nám ponúkajú.
Za všetko hovorí báseň malých prváčikov:
"V múzeu sme vyrábali,
a pritom sa zabávali.
Ruky naše rukaté
hneď boli na plagáte.
Na dverách oni ožili,
aby nás v triede strážili.
My sme dobrí prváci,
nefrfleme pri práci.
Našej Vande ďakujeme.
Na budúce zas prídeme."

Autor:5. odd. ŠKD a vych. Šimonovičová

Administrator,
Stiahnuté z ZŠ Na bielenisku