Papierová krajina

V dňoch 5.2. a 6.2.sa dve oddelenia ŠKD, pod vedením pani vychovávateľky Šimonovičovej a vedúcej vychovávateľky pani Krajčovičovej, zúčastnili perfektného podujatia v Centre voľného času detí.Hneď po príchode privítala deti pani riaditeľka CVČ. Oboznámila deti s programom a výstavou, čo asi deti čaká. A išlo sa do novučičkého podkrovia. Deti sa tu ocitli v "Načisto papierovej krajine". Čakal ich tu usmiaty Osmijanko. Dozvedeli sa, ako papier vznikol, aj čo všetko sa dá z neho vytvoriť. Veď to sama za seba hovorila interaktívna výstava, krásne rozprávkové papierové postavičky.
Deti postupne absolvovali všetky aktivity - chytali papierové ryby v rybníčku, stavali najvyššiu vežu z papierových kociek. Využili aj odpadový materiál - z novín si poskladali lietadlá a súťažili, ktoré najďalej doletí. To bola zábava -najmä pre dievčatá.
Na záver pobudli v tvorivej dielničke, kde si z papiera vyrábali rôznofarebné náramky. Pri práci si zaspievali žartovné pesničky a Fašiangy Turíce. To, že im práca išla od ruky, ukázal samotný výrobok, s ktorým deti na zápästiach hrdo kráčali späť do školy. Všetci boli šťastní a usmiati. Dobre im padlo aj občerstvenie - chutná limonáda.
Ďakujeme touto cestou všetkým vychovávateľkám CVČ, hlavne pani riaditeľke za jedno nádherné popoludnie a zábavný a náučný interaktívny program. Už teraz sa tešíme na ďalšie aktivity a spoluprácu.

Autor: A. Šimonovičová

Administrator,
Stiahnuté z ZŠ Na bielenisku