Pokračujeme v pomáhaní

DM drogéria Prichádzajúce jesenné počasie, sychravé a studené rána nám pripomenuli, že kúsok od nás žijú ľudia, ktorí sa nemajú tak dobre ako my. Nie je najväčším problémom vstať z teplej postele a ísť do práce, či do školy, ako si často myslíme.

Preto sme sa rozhodli, že sa opäť vyberieme do Nocľahárne v Pezinku. Spolupracujeme so sociálnymi pracovníkmi a ich klientami už zopár mesiacov a vždy si niečo pre nich pripravíme.

Tentokrát sme skúsili získať pomoc pre ľudí v núdzi formou získania sponzorstva. Oslovili sme firmu DM drogerie markt, o ktorej vieme, že medzi jej marketingové aktivity patrí aj podpora ľudí, ktorí pomoc najviac potrebujú.

Spolu so žiakmi sme spísali zoznam hygienicko-vitamínových produktov, ktoré by potešili klientov Nocľahárne. List so žiadosťou o sponzorstvo sme poslali a vzápätí sa tešili kladnej odpovedi. Získali sme 24 kusov darčekových balíčkov. Poviete si, také bežné veci ako zubná pasta, kefka, sprchový gél, multivitamín, respirátor, dezinfekcia... Ale pre ľudí s minimálnym príjmom veľmi užitočné veci, ktoré potešia a pomôžu.

Aktivitu sme spojili so zbierkou „Ponožkový október“. A tak dve plné tašky nových ponožiek spolu s balíčkami už našli svojich adresátov v Nocľahárni. Ďakujeme spoločnosti DM drogerie markt za sponzorské balíčky. Poďakovanie patrí aj všetkým zúčastneným, ktorým nie je osud blížnych svojich ľahostajný.