Šaliansky Maťko

29. ročník súťaže v prednese slovenských povestí

Dňa 23.01.2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese slovenských povestí - Šaliansky Maťko J.C. Hronského. Do súťaže sa zapojili žiaci z prvého aj druhého stupňa spoločne. Vypočuli sme si výber pekných slovenských povestí v podaní talentovaných recitátorov. V 1. kategórii (2. - 3. ročník) sa stala víťazkou žiačka Alžbeta Pohorelská z 3.A triedy.

V 2. kategórii (4. - 5. ročník) zvíťazila Lenka Marasová zo 4.A triedy, druhé miesto získal Adam Biely zo 4.C triedy. Tretie miesta sme udelili dve a získali ich Ema Sochovičová zo 4.B triedy a Nicol Malešicová zo 4.D triedy.

V 3. kategórii (6. - 7. ročník) si umiestnenie aj tento rok vybojovala Dominika Hlaváčiková zo 6.A triedy.

Za svoju účasť bol každý ocenený diplomom, výhercovia dostali aj krásne knihy, ktoré môžu využiť na ďalšie prednesy. Na okresnom kole v CVČ Pezinok budú našu školu reprezentovať Alžbeta Pohorelská, Lenka Marasová a Dominika Hlaváčiková.

Našim výborným recitátorom ďakujeme za ich svedomitú prípravu, krásny prednes a veríme, že našu školu budú reprezentovať najlepšie, ako budú vedieť. Držíme im prsty v okresnom kole a sme pyšní, že máme takýchto šikovných žiakov.