Zdravý životný štýl na hodine občianskej náuky

Nezriedka sa stretávame s názorom, že by sa žiaci mali v škole učiť praktické veci, také do života. Aj v našej škole máme rôzne predmety a témy, ale hlavne  žiakov, ktorí sa chcú niečo nové, užitočné dozvedieť.

Siedmaci na hodine OBN preberajú tému Zdravý životný štýl. Rozprávame sa o vyváženej strave, pitnom režime, dostatočnom a kvalitnom spánku, zmysluplnom trávení voľného času. Neobišli sme ani tému zdravého úsmevu – dentálnej hygieny.

Žiaci v tomto veku už majú skúsenosti s návštevou zubného lekára, čeľustnej ortodoncie (zubné strojčeky v ústach žiakov pribúdajú) a dentálnej hygieny.

Ukázali sme si pomôcky na dôkladné čistenie zubov a medzizubných priestorov – sonickú a mechanickú zubnú kefku, ústnu sprchu – vhodnú nielen pre strojčeky, medzizubné kefky, zubné nite.

Vieme, že ústna voda zabíja baktérie, ale aj tie dobré, ktoré v ústach potrebujeme, tak ju požívame s rozvahou. Vieme, že preventívna prehliadka u zubára nebolí.

Vieme, že zubnú kefku si meníme po 3 mesiacoch alebo po každej chorobe. Vieme, že prevencia je lacnejšia ako riešenie zubného kazu. V praktických témach budeme na hodinách pokračovať.

Dentálna hygiena