Naše súťaže v atletike

V druhom polroku školského roka 2022/2023 sme sa zúčastnili na Maratónskych hrách - krajskom kole v atletike žiakov a žiačok prvého stupňa v Malackách, odtiaľ sme postúpili na finálový turnaj Maratónskych hier, ktorý sa konal v atletickej hale Elán v Bratislave. Na týchto dvoch pretekoch sa zúčastnilo družstvo, ktoré tvorili dve žiačky - Ema Matejkovičová a Eva Bittnerová, ďalej družstvo doplnili traja žiaci - Alex Velčík, Samuel Varga a Oskar Mečár. V hale Elán sme sa umiestnili na pätnástom mieste z tridsiatich zúčastnených družstiev. Následne sme boli pozvaní na atletické preteky s názvom Čokoládová tretra Jána Volka, ktoré sa konali na Mladej Garde v Bratislave, kde sme pretekali v disciplínach 100m beh, 200 m beh, 300 m beh a v hode raketkou. Vybrali sme šikovných atlétov podľa ročníka narodenia, keďže disciplíny boli podľa toho rozdelené.

Naše žiačky a žiaci súťažili v nasledovných disciplínach:

100 m beh dievčatá (zúčastnených bolo 38 dievčat, čas prvej 17,59s): 3. miesto s časom 18,42s získala Katarína Štefušová z 1.B. Postúpila do celoslovenského kola do Košíc, kde skončila na krásnom jedenástom mieste z 21 pretekárok.

100 m beh chlapci (zúčastnených bolo 38 chlapcov, čas prvého 17,55s): 11.miesto s časom 19,31s obsadil Samuel Podhradský z 1.A, 32.miesto s časom 21,76s obsadil Ivan Lucky z 1.A, Richard Matejkovič z 1.B bol, žiaľ, diskvalifikovaný, nakoľko vybehol skôr.

200 m dievčatá (zúčastnených bolo 127 dievčat, čas prvej bol 33,56s): 13.miesto s časom 35,88s obsadila Laura Mešová z 3.A , 16.miesto s časom 36,19s obsadila Eva Bittnerová z 3.A, 21.miesto s časom 37,21s patrilo Hane Oravcovej z 1.A, na 65.mieste sa s časom 40,45s umiestnila Ema Matejkovičová z 3.A.

200 m chlapci (zúčastnených bolo 127 chlapcov, čas prvého bol 33,52s): 23.miesto s časom 36,28s obsadil Oliver Kočka z 2.C, 34.miesto s časom 36,79s patrilo Oskarovi Mečárovi z 2.A, na 77.mieste sa s časom 40,53s umiestnil Marko Gorel z 3.D.

300 m dievčatá (zúčastnených bolo 129 dievčat): 38.miesto s časom 56,40s obsadila Olívia Mališková zo 4.B, na 60.mieste sa s časom 58,82s umiestnila Alexandra Štefušová zo 4.B.

300 m chlapci (zúčastnených bolo 118 chlapcov, čas prvého bol 46,74s): na 15.mieste s časom  54s sa umiestnil Oleg Janček zo 4.A, 28.miesto obsadil s časom 55,63s Samuel Varga z 3.A.

Hod raketkou - dievčatá (zúčastnených bolo 105 súťažiacich, výsledok prvej bol 32,78m): na 37.mieste s výsledkom 19m sa umiestnila Olívia Mališková zo 4.B, 86.miesto patrilo s výsledkom 13m Alexandre Štefušovej zo 4.B.

Hod raketkou - chlapci (zúčastnených bolo 104 chlapcov, výsledok prvého bol 43,11m): na 77.mieste sa umiestnil s výsledkom 18m Oleg Janček zo 4.A, 83.miesto s výsledkom 16,50m obsadil Samuel Varga z 3.A.

Na záver vydarenej sezóny by sme sa chceli poďakovať detičkám za vzornú reprezentáciu školy, rodičom, ktorí boli ochotní nám na všetkých výjazdoch pomôcť či už s dopravou alebo so starostlivosťou o našich pretekárov počas súťaží.